Nasze akcje i nasze imprezy

Opublikowano w Aktualności

 

Czerwony Fortepian nie jest dyskoteką. Nie jest pubem. Nie jest kawiarnią. Nie jest klubem, czy sceną artystyczną. Jest MIEJSCEM, w którym każda z tych form jest w jakimś stopniu obecna. Nasze imprezy opatrzone są znakami graficznymi, które pozwolą Ci szybko zidentyfikować ich rodzaj. W ten sposób wiesz, czego się możesz spodziewać:

Piękni kulturalni – spotkania z ludźmi ciekawymi, twórczymi, których kreatywność jest inspirująca i barwna. Takie osoby są wśród nas, dosłownie wszędzie. Ich jedyną cechą wspólną jest – poza rzeczoną kreatywnością i talentem – przekonanie o konieczności szerokiego funkcjonowania kultury wysokiej w codziennej przestrzeni społecznej. Nie trzeba ich szukać daleko – mieszkają także w naszym regionie.

Kody kultury - nowy cykl imprez poświęconych tematom poza jazzowym - wydarzenia sygnowane tym logotypem będą dotykały działań głownie muzyczny (choć nie tylko), które w oczywisty sposób jazzem nie są, ale są intersujące, nowe, odkrywcze, autorskie, samodzielne i warte by je poznawać lub sobie przypominać.

Kod Mistrzów – cykl koncertów i recitali na najwyższym poziomie. Biorą w nich udział Autorytety z zakresu muzyki, poezji, aktorstwa, przyjmując zaproszenie do odwiedzenia naszego klubu i spotkań z Państwem. W ramach tego cyklu wystąpili m.in. Janusz Radek, Piotr Bukartyk, Grażyna Łobaszewska czy Krzysztof Daukszewicz.

Party bez granic – nasze imprezy taneczne, które z założenia mają odbiegać od rytualnych i typowych dyskotek. Określenie „bez granic” służy tu podwójnie charakterystyce  tych imprez: po pierwsze „bez granic wiekowych”, czyli dla każdego bez względu na zapisy w metryce. Po drugie „bez granic czasowych”, co oznacza że nasi DJ będą serwować muzykę odległą w czasie czasami nawet o… 50-60 lat od współczesnych hitów. Te hity wymieszane z przebojami z kolejnych dekad –aż po utwory najnowsze, współczesne – tworzą niepowtarzalną mieszankę energii i bitów, których cechą wspólną jest  styl, gust muzyczny i – czasami zapomniana – przebojowość.

Przygarnę książkę – akcja ma na celu ochronę przez zniszczeniem zapomnianych pozycji literackich -  już oficjalnie zbędnych lektur, powieści, tomików poetyckich, albumów, katalogów itp., które zalegają w Waszych domach czy domach Waszych Przyjaciół, a u nas, odpowiednio wyeksponowane, mogą stać się przedmiotem zainteresować naszych Gości. Wszelkie książki, które przeznaczacie na makulaturę lub utylizację, które niszczeją w piwnicach, albo którymi się znudziliście – przynoście do nas. Znajdziemy dla nich wygodne miejsce. A one być może znów znajdą uznanie w oczach innych czytelników.

Loża prasowa – rodzaj czytelni z dostępem do codziennej świeżej prasy, ale także do tygodników i miesięczników, które spokojnie możecie poczytać w naszej kawiarni. Do tego celu stworzymy Wam specjalne miejsce, właśnie ową lożę, w której urządzimy wygodny kąt czytelniczy, właściwie doświetlony i na tyle kameralny, by można było czytając skupić się wyłącznie na tej czynności. Goście Loży będą honorowani specjalnymi rabatami w barze.

 

 

 

 

Kontakt

Opublikowano w Aktualności

      


Czerwony Fortepian - restauracja i klub -  ul. Piotrkowska 12 (Hotel DAL) Kielce

Restauracja Pałacyk Zielińskiego - ul. Zamkowa 5 (obiekt zabytkowy) Kielce

CZYNNE CODZIENNIE OD 13.00 DO OSTATNIEGO KLIENTA


telefon w sprawie rezerwacji: 512 170 995 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta Citi Handlowy  37 1030 0019 0109 8518 0107 2279

(wpłaty o treści:  nazwisko, data rezerwacji, ilość osób lub ilość biletów jeśli  dotyczy koncertu)

Regulamin lokalu i zasady klubu

Opublikowano w Aktualności

 

1. Wstęp do Czerwonego Fortepianu oznacza pełną zgodę i całkowitą aprobatę uczestnika na bezpłatne wykorzystanie jego wizerunku przez Organizatora dla celów marketingowych, dokumentacyjnych oraz zgodę na przestrzeganie obowiązującego w klubie regulaminu zasad.

2. Goście klubu wyrażają zgodę na dobrowolne przebywanie w strefie podwyższonego hałasu, jaki może mieć miejsce na terenie klubu w trakcie trwania imprez biletowanych, koncertów i dyskotek. Jednocześnie informujemy, że klub ma także charakter kawiarni i pubu. W godzinach przedpołudniowych oraz popołudniowych będzie ostoją spokoju i relaksu przy dobrej muzyce.

3. Osoby dokonujące zakupu biletu lub decydujące się na uczestnictwo w organizowanej imprezie automatycznie wyrażają zgodę na zastosowanie wobec nich regulaminu klubu.

4. Do klubu zakazuje się wstępu osobom pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających, zachowujących się agresywnie, a także osobom, które nie ukończyły 21 roku życia.

5. Na terenie klubu obowiązuje zasada wzajemnego szacunku, dotycząca wszystkich gości i pracowników klubu.

6. Zakazuje się wnoszenie do klubu wszelkich alkoholi, napojów, jedzenia, broni, noży, materiałów pirotechnicznych lub pożarowo niebezpiecznych, narkotyków i innych środków odurzających.

7. Gość klubu ma obowiązek szanować innych Gości - nie przeszkadzać im w zabawie, rozmowach itp. Uciążliwi i naprzykrzający się innym Goście będą upominani, a w skrajnych wypadkach proszeni o opuszczenie lokalu.

8. W przypadku łamania prawa lub regulaminu klubu lub niszczenia mienia klubu pracownicy są uprawnieni do podjęcia decyzji o usunięciu gościa z klubu, zastosowania siły fizycznej, zatrzymania osoby podejrzanej o drastyczne łamanie prawa do czasu przekazania podejrzanej osoby do przyjazdu policji.

9. Na terenie klubu obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów. Miejscem wyznaczonym do tego celu jest teren zewnętrzny (ustawione popielnice)

10. DJ nie realizuje zamówień muzycznych. DJ nie składa życzeń, nie pozdrawia itp. Ochrona klubu ma prawo zwrócić uwagę gościom, którzy będą mieli tego typu wymagania wobec DJ.

11. W Czerwonym Fortepianie obowiązuje szatnia oraz stojące wieszaki na ubrania wierzchnie. Szatnia jest bezpłatna i strzeżona wyłącznie w czasie koncertów i dużych imprez (wówczas wejście do niej jest zabronione osobom spoza obsługi).

12. Ochrona jest upoważniona do rewizji osobistych i sprawdzania bagaży podręcznych wnoszonych na teren lokalu w czasie imprez z udziałem powyżej 120 osób. Ochrona ma prawo rekwirować do depozytu przedmioty, których wnoszenie na teren lokalu jest całkowicie zakazane - prywatne alkohole, ostre narzędzia, broń osobistą, podejrzane specyfiki chemiczne itp. Ochrona zwraca te przedmioty przy wyjściu klienta z lokalu w stanie nienaruszonym.

13. Dane osobowe osób biorących udział w imprezach w tym nazwiska, numery telefonów (podawane przy rezerwacji) oraz inne - są chronione prawem zgodnie z RODO i udostępniane wyłącznie na życzenie organów do tego upoważnionych.

Karta VIP - kto, kiedy i jak może ją otrzymać

Opublikowano w Aktualności

Karta Vip - kawałek plastiku w czerwonym kolorze, z wypisanym odręcznie imieniem i nazwiskiem posiadacza - jest naszym ukłonem i to bardzo głębokim w stronę tych z Was, którzy są u nas bez mała codziennie. Na każdym koncercie, na degustacjach, imprezach o różnym charakterze i róznym stylu. Są zawsze, ale to nie wszystko: przyprowadzają do nas nowych klubowiczow, kolejnych fajnych, ciekawych świata ludzi w różnym wieku (bezcenne!). Kochamy VIP-ów za to, że nie odstępują nas na krok, dzielnie towarzysząc w naszej wędrówce przez kulturę niemainstreamową, bardziej wymagającą. Ze wspierają, inspirują, korzystają, zachęcają, tworzą lobby - to najcenniejsza ich działaność. Zawsze uśmiechnięci, bez względu na wiele niedociągnięć, których mamy świadomość, zawsze otwarci, pozytywnie zakręceni stają się naszym wielkim wsparciem i dają nam siłę, której wiele razy pewnie by nam brakło. Ale Oni, nasze VIPy są z nami :)

 

  1. Kartę Vip otrzymuje się z nadania. Za uczestnictwo i wszystko to, o czym wyżej.
  2. Karta jest imienna, ważna tylko dla jej właściciela.
  3. Karta daje olbrzymie zniżki, profity i darmowe wstępy na wybrane wydarzenia - o tym przeczytacie zawsze w treści danego wydarzenia, utworzonego na FB. Podobne treści informujące o profitach płynących z posiadania karty znajdziecie od 1 lipca na stronie www.
  4. Karta nie daje zniżek w barze.
  5. Posiadacze karty od nowego sezonu (wrzesień 2015) będą zapraszani także do udziału w imprezach zamkniętych, dedykowanych tylko im, specjalnie.
  6. Kartę otrzymuje się z... zaskoczenia. Nikt nie wie kiedy i w jakich okolicznosciach może to nastąpić :)

Wszelkie pytania i wątpliwosci rozwiejemy pod nr tel 512170995

Przygarnę książkę - czyli jak masz i możesz to się podziel książką :)

Opublikowano w Aktualności

Kolejna długofalowa akcja ma na celu ochronę przez zniszczeniem zapomnianych pozycji literackich -  już oficjalnie zbędnych lektur, powieści, tomików poetyckich, albumów, katalogów itp., które zalegają w Waszych domach czy domach Waszych Przyjaciół, a u nas, odpowiednio wyeksponowane, mogą stać się przedmiotem zainteresować naszych Gości. Wszelkie książki, które przeznaczacie na makulaturę lub utylizację, które niszczeją w piwnicach, albo którymi się znudziliście – przynoście do nas. Znajdziemy dla nich wygodne miejsce. A one być może znów znajdą uznanie w oczach innych czytelników, odnajdą swoje nowe miejsca, staną się przyczynkiem czyjegoś zachwytu...:) Jeśli dodatkowo w takiej podarowanej książce znajdzie się Wasz autograf, exlibris czy zwyczajna dedykacja - będzie nam po stokroć miło :)

Książki przynoście kiedy chcecie - w godzinach otwarcia klubu. Za wszystkie już dziś serdecznie i cieplutko dziękujemy!

 

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.