Nocna Zmiana Bluesa :: Koncert Jubileuszowy 1 grudnia 2022

Opublikowano w Aktualności

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 40 lat (stąd tytułowy Jubileusz) nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. Kinga czy Blues Brothers. Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w... Zimbabwe.
Przez te 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny, zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, transmitowany przez radio...
Na nasz klubowy, jubileuszowy, specjalny koncert zespołu składać się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Nie braknie też takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa", będący kulminacją każdego występu.
***
Koncert ma charakter specjalny, bilety w przedsprzedazy w cenie 60 zł, a od 15 listopada po 70 zł (w dniu koncertu 80 zł).
Informacje pod nr tel. 512170995, bardzo serdecznie was zapraszamy i gorąco polecamy to wydarzenie!

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.