Walentynkowy wieczór francuski - kolacja, degustacja wina - 13 II 2021

Opublikowano w Aktualności

Trzeci czwartek listopada jest szczególnym dniem we Francji. To właśnie w tym terminie pojawia się w sprzedaży wino z bieżącego rocznika - jednak w tym roku wyjątkowo nie dołączymy do tej akcji. Obawiam się także, ze w ogóle promocja młodego francuskiego wina nie dobędzie się nigdzie...
Decyzją wspólną z artystami i kucharzami zadecydowaliśmy o zmianie terminu wieczoru francuskiego - niestety dopiero na przyszły rok, w Karnawale, który miejmy nadzieję, będzie czasem lepszym dla gastronomii. Bo jak wiecie ta impreza to nie tylko koncert, ale przede wszystkim degustacje francuskich dan i win, a na to na razie nie mamy zgody (rządowe decyzje zablokowały gastronomię do odwołania).
Zatem wszystkich zainteresowanych przepraszamy i prosimy o cierpliwość. Impreza odbędzie się w nowym terminie, tj 13 lutego 2021 w restauracji Pałacyku Zielińskiego (Zamkowa 5) dla kameralnej grupy fanów piosenki francuskiej i Francji jako takiej. Dodajmy ze ten wieczór będzie maiła wyjątkowy, walentynkowy charakter. Co ważniejsze - zapewnimy kilka butelek tegorocznego wina Bojoleau, żeby chociaż go spróbować.
Voucher na cały wieczór dla osoby kosztuje 100 zł. W cenę wliczone są degustacje wina (różnych win francuskich), kolacja oraz koncert fantastycznej Anny Hameli, której akompaniował będzie Sebastian Kalwat. Przewidziany czas trwania ok 3 godzin. Informacje pod nr 512170995, tam także więcej informacji o wieczorze. Sprzedaż biletów oraz rezerwacje miejsc juz jest uruchomiona. Ilość miejsc na tę degustację jest bardzo ograniczona, a spotkanie z wieloma rodzajami Beaujolais odbędzie się w restauracji Pałacyku Zielińskiego o godzinie 18.00.
***
Anna Hamela jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Pisze i śpiewa głównie w języku francuskim, chociaż z równą pasją komponuje polskie utwory. Jej piosenki trafiają do osób ceniących wysoką jakość obcowania ze sztuką. Pomagają otworzyć się na piękno życia i wydobyć sens z każdej chwili "zwykłego" dnia. Na scenie tworzy niepowtarzalny klimat będący połączeniem delikatnej, kobiecej subtelności i charyzmy. Jej ciepły, wręcz anielski głos, przenosi nas w zupełnie inny świat, osnuty mgłą romantyzmu i tajemniczości.
Anna Hamela swoją karierę muzyczną rozpoczęła już w wieku 6 lat, gdy wystąpiła na scenie razem z Januszem Laskowskim. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Występowała dla takich gwiazd, jak Garou, czy Demis Roussos. Jej "dorosłą" karierę zapoczątkowało zwycięstwo w "Szansie Na Sukces" Elżbiety Skrętkowskiej i Wojciecha Manna. Anna wygrała perfekcyjnym wykonaniem piosenki "Ta sama chwila" zespołu BAJM. Jest laureatką 8 edycji konkursu "Must be the music". Wydała trzy płyty: De-Ja-Vu, Cosmic Circle i najnowsza w całości skomponowana przez artystke: La Vie est belle.

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.