Waglewski & Pospieszalski | ZMIANA TERMINU - koncert akustyczny 3 III 2021 g. 20.00

Opublikowano w Aktualności

Kochani nasi, w związku z odgórnymi zarządzeniami jesteśmy zmuszeni odwołać koncerty z listopada, w tym znakomity koncert świetnego duetu artystów. Waglewski i Pospieszalski w duecie wystąpią razem w nowym terminie 3 marca 2021 roku na naszej klubowej scenie (Czerwony Fortepian, Piotrkowska 12), a wszystkie bilety, które już kupiliście oczywiście zachowują ważność. Przypominamy, że podczas tego koncertu usłyszymy akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego w repertuarze z „żelaznego kanonu Voo Voo” (m.in.: „Jak gdyby nigdy nic”, „Flota Zjednoczonych Sił”, „Bo Bóg dokopie”), jak i utwory instrumentalne, mniej znane – te z filmu, ze scen teatralnych.

Bilety nadal w cenie 70 zł cały czas są w sprzedaży on-line, informacje pod nr 512170995. Koncert w sali klubowej Czerwonego Fortepianu w Kielcach, ul Piotrkowska 12. Uwaga, nadal ograniczona ilość miejsc!

Bilety do nabycia pod linkiem: https://biletyna.pl/event/view/id/153934?fbclid=IwAR1WGt36S62f0-rHdSFmqDg0dh6Sg-aSk4SgkaVawk3ZaGmAcf9dw5GiA1o

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.