Lokal

Opublikowano w Lokal

Czerwony Fortepian ma około 100 miejsc siedzących, w tym ok. 5-10 w tzw. VIP-roomie, osobnym pokoju, który ma bezpośrednie połączenie telefoniczne z barem. Jeśli chcecie zaplanować całkowicie kameralne spotkanie dla grupy swoich przyjaciół czy rodziny to VIP-room zapewni wam ogromną swobodę (osobna toaleta, osobna obsługa
kelnerska, telewizor). O koszt wynajmu pokoju zapytajcie w barze (cena zwykle zależy od ilości godzin i terminu takiej rezerwacji, ale zawsze podlega negocjacji).

Sala główna to kilka mobilnych lóż, które otaczają nieduży parkiet taneczny. Zewsząd blisko do baru, więc wybór miejsca dla siebie to zawsze kwestia osobista. Loże można takustawić żeby jednocześnie zmieściło się w nich ok. 20-60 osób, co daje w efekcie ok. 90 miejsc siedzących łącznie, jednorazowo. Gdybyście chcieli u nas zorganizować większą, choć nadal kameralną imprezę – pytajcie o wynajem Dużej Sali. Cena - naturalnie - do uzgodnienia.

Szanujemy siebie i naszych Gości, dlatego Czerwony Fortepian to lokal, który ma swój Regulamin.

 

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.