Spotkanie z Republiką - koncert grupy Agressiva 69 - 27 czerwca, godz. 20.00

Opublikowano w Aktualności

Agressiva 69 zaprezentowała przed kilku laty autorski wybór kompozycji Grzegorza Ciechowskiego, wydajac je z sukcesem na płycie. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Muzyka Alternatywna i zebrała pochlebne recenzje wśród dziennikarzy wielbicieli grupy Grzegorza Ciechowskiego.
I właśnie ta płyta wydaje się być najciekawszą interpretacją dawnych dokonań Republiki. O tym chyba decydują korzenie muzyków tworzących najważniejszy zespół industrialnego rocka w Polsce, bo prawie wszyscy wyrastają z post-punkowej nowej fali lat 80. Za młodu zasłuchiwali się w tych samych wykonawcach co Ciechowski, wiernie sekundowali Republice, z wypiekami na twarzach kupując "Nowe sytuacje" czy "Nieustanne tango". I to właśnie ten zespół sprawił, że Tomek Grochola i Jacek Tokarczyk uwierzyli wtedy, iż w Polsce można grać muzykę równie interesującą, co Joy Division, The Cure czy Depeche Mode. Agressiva 69 przenosi te emocje w czasy nam współczesne - umieszczając je w kontekście nowoczesnego grania, łączącego rockowy pazur z klubową funkcjonalnością. Dlatego kto wie, może dzisiejsza Republika brzmiałaby podobnie do Agressivy 69?
Uslyszymy "Telefony", "Kombinat" i "Białą flagę", jak również hipnotyczne "Ciało". Zestaw ten z pewnością spodoba się zarówno obecnym fanom Agressivy 69, jak i dawnym wielbicielom Republiki.


Grupę tworzą:
Tomek Grochola
Jacek Tokarczyk
Robert Tuta
Filip Mozul
............................................................................
Bilety po 40 zł w przedsprzedaży on-line. W dniu koncertu po 50 zł (wtedy kupicie je przy wejściu). W razie pytan prosimy dzwonic pod nr 512170995.
.............................................................................
Agressiva 69 to prekursorzy muzyki industrialnej w Polsce i jeden najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli gatunku w naszym kraju. Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album, „Deus Ex Machina" został wydany w 1992 roku przez SPV Poland i był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu "In", uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy. Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do "Situations" był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii "animacja roku". "Hammered by the Gods" został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2004, a "2.47" był nominowany do Fryderyka w kategorii najlepszy album techno.

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.