JANUSZ RADEK "The Best Of" w Czerwonym Fortepianie 6 XII g. 20.00

Na ten koncert czekaliśmy od kilkunastu miesięcy i doczekalismy sie ! Janusz Radek wystąpi po raz kolejny na scenie CZerwonego Fortepianu w Kielcach juz 6 grudnia 2022 (mikołajki będa zatem bardzo udane!)
Artysta zaprezentuję się przed kielecką publicznością w programie "The Best Of"
Koncert "The Best Of" to program złożony z ulubionych przez Was piosenek z przekroju całej twórczości Janusza Radka m.in z recitali: Serwus Madonna, Dom za miastem, Opowieść Niemenem, Gdzieś-Po-Między, Z Ust do Ust, Popołudniowe Przejażdżki, Poświatowska/Radek.
Od początku swojej artystycznej działalności Janusz Radek odważnie zagłębiał się i poznawał coraz to nowsze muzyczne przestrzenie. W koncercie jak zawsze w przystępny, poruszający, ale jednocześnie odkrywczy sposób przedstawia widzom dotychczasową drogę. Podczas tego wieczoru nie zabraknie więc utworów, które już od długich lat kojarzone są przez odbiorców z nazwiskiem Janusza Radka, takich jak: "Kiedy U-kochanie", "Dziękuję za miłość", "Groszki i róże", "Na moście w Avignone", "Dziwny jest ten świat", "Domek bez adresu".
***
Janusz Radek koncert, wtorek 6 grudnia 2022, godzina 20.00 (otwarcie sali o 19.00). Bilety:
dostępne on line - 80 zł (przedsprzedaz do 16 listopada)
po 16 listopada cena w zakupie on line 100 zł
Bilety będa tez dostepne w wersji papierowej w klubie - cena 80 zł od osoby (płatnosc na miejscu, odbiór osobisty, Piotrkowska 12 od dnia 6 listopada w godzinach 13.00 - 20.00)
Informacje pod nr 512170995

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.