Festiwal Smaku, 22-27 VII, w godz. 13.00-23.00

Dla nas to będzie druga okazja do udziału w Festiwalu Smaku, który w Kielcach trwa w najlepsze od kilku lat. Braliśmy udział w edycji zimowej, a teraz weźmiemy udział w wydaniu wakacyjnym tego kulinarnego miejskiego show. W zimie przeżyliśmy oblężenie, więc teraz uruchomimy przestrzeń restauracyjną także w części na tarasie i w sali klubowej. Menu podamy lada chwila (będzie to wszystko również na stronie oficjalnej Festiwalu Smaku), a tymczasem informujemy inne ważne detale:
- u nas menu festiwalowe będzie można zamawiać w godzinach od 13.00 do 23.00 codziennie
- w piątek i sobotę dodatkowo zapraszamy na taneczne party klubowe. W części klubowej w trakcie imprez tanecznych nie podajemy menu festiwalowego
- w dni powszednie przydatna będzie rezerwacja stolika
Koszty dań:
- przystawka - 13 zł
- danie głowne - 18 zł
- deser - 10 zł
- drink wakacyjny - 13 zł
Sa to ceny ustalone odgórnie przez organizatorów i autorów Festiwalu Smaku. Jak zapewne wiecie każda restauracja przystępująca do festiwalu ustala menu samodzielnie i wg własnego pomysłu. My swoje menu opublikujemy lada chwila :)

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.