Mika Urbaniak & Victor Davis ARTPOP koncert, 13 X 2019, g. 20

"ArtPop" to tytuł najnowszej płyty Miki Urbaniak i Victora Davisa
(premiera 2019). Na płycie jest 12 coverów w zaskakujących aranżacjach. Są nieoczywiste i oryginalne. Mika i Victor genialnie łączą różne style muzyczne (pop, elektronika, rap, RnB) i tworzą nową, absolutnie wyjątkową jakość muzyczną. Koncert klubowy u nas już 13 X wieczorem - wstęp od 19.00. Bilety w cenie 60 zł do nabycia on line. Rezerwacje stoliczków pod nr 512170995.
To wydarzenie na poziomie światowym, więć nie przegapcie. Naprawdę bardzo, bardzo warto być :)
..........................................................................................
Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój  pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. "Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" -mówi Mika. Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje  słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer" zdobył prestiżową nagrodę Frederyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z  producentem Victorem Daviesem, przy tworzeniu albumu "Follow You" który otrzymał nagrodę Best Pop Album i "Once in a Lifetime", inspirowany muzyką jazzową. Albumy te  zyskały duże uznanie. Obecny  projekt Art Pop  jest to duet Miki Urbaniak  z Victorem Daviesem z coverami z lat 80 i 90  w świeżym, nowym brzmieniu.
....................................................................................
Victor Davis - londyńczyk o afrykańskich korzeniach. Wyjątkowo utalentowany i wszechstronny artysta – muzyk, kompozytor, aranżer, malarz. Tworzy od 14 lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje - Magazyn „Q” napisał, że „utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom". Kolejny album „Hoxton Popstars” był numerem  jeden w Japonii, a utwór "Fire" z tego albumu,  utrzymywał się na liście przebojów przez kilka tygodni. Trzeci album „Hear the Sound” nagrał z nominowaną do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, którą urzekły charakterystyczne dźwięki Victora będące wyrafinowanym połączeniem akustycznej i popowej estetyki. Dużo podróżował – ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubass, Urszula Dudziak i inni. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: "Follow You" i "Once in a Lifetime" (wyd. Sony Music), które zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytyków zdobywając liczne nagrody (m.in. Best Album Pop). Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję świata w różnych mediach - tworzy klipy muzyczne, filmy i jest znakomitym malarzem. O sztuce mówi: "Muzyka to muzyka. Nie widzę granic, jeśli chodzi o gatunki. Staram się nie uznawać tych ograniczeń podczas tworzenia.  Sztuka jest sztuką, bez względu na to, czy maluję, tworzę muzykę, film, czy klip. Używam tylko różnych mediów, w drodze do tego samego celu". W 2019 roku ukaże się nowy album Victora i Miki Urbaniak z coverami z lat 80 i 90 w zaskakujących aranżacjach.

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.