Wieczór Promocji Literackich - 21.II. godz. 18.00

Opublikowano w Aktualności

Przed nami kolejny wieczór, w którym SŁOWO, jego wielorakie często znaczenie, będzie miało kluczową rolę. Jak zawsze gdy u nas poeci - będzie i muzyka, bez której nie moglibyśmy żyć, zresztą także autorska, osobista, poetycka. W ręce wpada nam właśnie nowy tomik poezji Kasi Siwiec, osoby niezwykle subtelnej, czułej na niuanse świata, co da się wyczuć w każdym wierszu. "Gra świateł" będzie miala swoją promocję w środowy wieczór, na który was serdecznie zapraszamy. Uraczymy was nie tylko poezja i muzyka, ale także winem, którego smak idealnie skomponuje się z klimatem spotkania.
Niestety ilość miejsc jest szalenie ograniczona, zatem, aby byc naszym gościem należy dokonać rezerwacji wejsciowki sms-em tel. 512170995, a potem odebrać druk zaproszenia w klubie. Mimo takiej niedogodności wierzymy, że prawdziwi miłośnicy kameralnych, bohemowych, kawiarnianych wieczorów będą z nami.
Przybywajcie!

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.