Zuza Gadowska koncert - 24 VIII godzina 20.00

Opublikowano w Aktualności

Szanowni drodzy!
Przedstawiam Wam utalentowaną Zuzę, która zaszczyci nas koncertem już 24 sierpnia.
Absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, od 8 roku życia związana jest z muzyką: gra na skrzypcach, gitarze, ukulele i pianinie. Laureatka wielu konkursów muzycznych ogólnopolskich min. Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu. Autorka tekstów i muzyki, i na dodatek w trakcie nagrań swojej debiutanckiej płyty. Materiał zaprezentuje nam na żywo, z towarzyszeniem akompaniatora - Wojciech Gadaszewski, pianista, student kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS. Od lat związany z radomską sceną muzyczną.

Koncert jeszcze wakacyjny, w czwartkowy, sierpniowy wieczór.
Bilety po 20 zł, a posiadacze karty VIP płacą 10 zł. Polecam, bo rzecz, cała Zuza i jej talent - warte uwagi. Warto poza tym POZNAWAC NOWE perłki :)

tel. 512170995, tutaj rezerwujecie bilety i miejscówki.

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.