Nasze akcje i nasze imprezy

Opublikowano w Aktualności

 

Czerwony Fortepian nie jest dyskoteką. Nie jest pubem. Nie jest kawiarnią. Nie jest klubem, czy sceną artystyczną. Jest MIEJSCEM, w którym każda z tych form jest w jakimś stopniu obecna. Nasze imprezy opatrzone są znakami graficznymi, które pozwolą Ci szybko zidentyfikować ich rodzaj. W ten sposób wiesz, czego się możesz spodziewać:

Piękni kulturalni – spotkania z ludźmi ciekawymi, twórczymi, których kreatywność jest inspirująca i barwna. Takie osoby są wśród nas, dosłownie wszędzie. Ich jedyną cechą wspólną jest – poza rzeczoną kreatywnością i talentem – przekonanie o konieczności szerokiego funkcjonowania kultury wysokiej w codziennej przestrzeni społecznej. Nie trzeba ich szukać daleko – mieszkają także w naszym regionie.

Kody kultury - nowy cykl imprez poświęconych tematom poza jazzowym - wydarzenia sygnowane tym logotypem będą dotykały działań głownie muzyczny (choć nie tylko), które w oczywisty sposób jazzem nie są, ale są intersujące, nowe, odkrywcze, autorskie, samodzielne i warte by je poznawać lub sobie przypominać.

Kod Mistrzów – cykl koncertów i recitali na najwyższym poziomie. Biorą w nich udział Autorytety z zakresu muzyki, poezji, aktorstwa, przyjmując zaproszenie do odwiedzenia naszego klubu i spotkań z Państwem. W ramach tego cyklu wystąpili m.in. Janusz Radek, Piotr Bukartyk, Grażyna Łobaszewska czy Krzysztof Daukszewicz.

Party bez granic – nasze imprezy taneczne, które z założenia mają odbiegać od rytualnych i typowych dyskotek. Określenie „bez granic” służy tu podwójnie charakterystyce  tych imprez: po pierwsze „bez granic wiekowych”, czyli dla każdego bez względu na zapisy w metryce. Po drugie „bez granic czasowych”, co oznacza że nasi DJ będą serwować muzykę odległą w czasie czasami nawet o… 50-60 lat od współczesnych hitów. Te hity wymieszane z przebojami z kolejnych dekad –aż po utwory najnowsze, współczesne – tworzą niepowtarzalną mieszankę energii i bitów, których cechą wspólną jest  styl, gust muzyczny i – czasami zapomniana – przebojowość.

Przygarnę książkę – akcja ma na celu ochronę przez zniszczeniem zapomnianych pozycji literackich -  już oficjalnie zbędnych lektur, powieści, tomików poetyckich, albumów, katalogów itp., które zalegają w Waszych domach czy domach Waszych Przyjaciół, a u nas, odpowiednio wyeksponowane, mogą stać się przedmiotem zainteresować naszych Gości. Wszelkie książki, które przeznaczacie na makulaturę lub utylizację, które niszczeją w piwnicach, albo którymi się znudziliście – przynoście do nas. Znajdziemy dla nich wygodne miejsce. A one być może znów znajdą uznanie w oczach innych czytelników.

Loża prasowa – rodzaj czytelni z dostępem do codziennej świeżej prasy, ale także do tygodników i miesięczników, które spokojnie możecie poczytać w naszej kawiarni. Do tego celu stworzymy Wam specjalne miejsce, właśnie ową lożę, w której urządzimy wygodny kąt czytelniczy, właściwie doświetlony i na tyle kameralny, by można było czytając skupić się wyłącznie na tej czynności. Goście Loży będą honorowani specjalnymi rabatami w barze.

 

 

 

 

Kontakt

Opublikowano w Aktualności


Czerwony Fortepian Live Music Club, ul. Bodzentyńska 10, Kielce

KLUB CZYNNY CODZIENNIE OD GODZINY 16.00 - DO OSTATNIEGO KLIENTA


telefon w sprawie rezerwacji: 512 170 995 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta Citi Handlowy  37 1030 0019 0109 8518 0107 2279

(wpłaty o treści:  nazwisko, data rezerwacji, ilość osób lub ilość biletów jeśli  dotyczy koncertu)

 

Studenckie wtorki

Opublikowano w Aktualności

W każdy wtorek w godzinach 16.00 - 23.00 będziemy - dbając o niezasobną studencką kieszeń - oferować piwo po 4 zł. Nie będzie jednego gatunku w promocji - co wtorek będą to inne piwa, zarówno lane, koncernowe, jak i regionalne, z tradycyjnymi recepturami, więc każdy z Was znajdzie dla siebie coś konkretnego. Piwo w niskiej cenie (4 zł za pół litra) oferujemy studentom, którzy chcą w klubowej atmosferze trochę odsapnąć - w tle usłyszycie nowoczesne chilloutowe, elektroniczne, ambientowe i jazzowe brzmienia, a za barem znajdziecie promocyjną, ale tylko dla Was zrobioną, ofertę. Co wtorek pytajcie w barze o zniżki i co wtorek przybywajcie na piwo po 4 zł.

 

Ballady i romase rosyjskie - Julia Vikman - koncert 18 marca, godzina 20.00

Opublikowano w Aktualności

 

Zapraszamy was na drugi już koncert artystki, która - zawsze gdy ma nas po drodze - występuje w Czerwonym Fortepianie. W programie popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich znajdą się utwory z repertuaru Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowej, Marka Bernesa, Bułata Okudżawy, Czesława Niemena, takie jak: Podmoskiewskie Wieczory, Oczy czarne, Brodziaga, Wsio mogut kotroli, Kolokolczik, Trojki dwie, Ciemna noc, Modlitwa i wiele innych. I tym razem Julii towarzyszył będzie zespół...:)
Bilety po 40 zł, ilość miejsc ograniczona.
 

Regulamin lokalu i zasady klubu

Opublikowano w Aktualności

 

1. Wstęp do Czerwonego Fortepianu oznacza zgodę uczestnika na bezpłatne wykorzystanie jego wizerunku przez Organizatora dla celów marketingowych oraz zgodę na przestrzeganie obowiązującego w klubie regulaminu zasad.

2. Goście klubu wyrażają zgodę na dobrowolne przebywanie w strefie podwyższonego hałasu, jaki może mieć miejsce na terenie klubu w trakcie trwania imprez biletowanych, koncertów i dyskotek. Jednocześnie informujemy, że klub ma także charakter kawiarni i pubu. W godzinach przedpołudniowych oraz popołudniowych będzie ostoją spokoju i relaksu przy dobrej muzyce.

3. Osoby dokonujące zakupu biletu lub decydujące się na uczestnictwo w organizowanej imprezie automatycznie wyrażają zgodę na zastosowanie wobec nich regulaminu klubu.

4. Do klubu zakazuje się wstępu osobom pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających, zachowujących się agresywnie, a także osobom, które nie ukończyły 21 roku życia.

5. Na terenie klubu obowiązuje zasada wzajemnego szacunku, dotycząca wszystkich gości i pracowników klubu.

6. Zakazuje się wnoszenie do klubu wszelkich alkoholi, napojów, jedzenia, broni, noży, materiałów pirotechnicznych lub pożarowo niebezpiecznych, narkotyków i innych środków odurzających.

7. Gość klubu ma obowiązek szanować innych Gości - nie przeszkadzać im w zabawie, rozmowach itp. Uciążliwi i naprzykrzający się innym Goście będą upominani, a w skrajnych wypadkach proszeni o opuszczenie lokalu.

8. W przypadku łamania prawa lub regulaminu klubu lub niszczenia mienia klubu pracownicy są uprawnieni do podjęcia decyzji o usunięciu gościa z klubu, zastosowania siły fizycznej, zatrzymania osoby podejrzanej o drastyczne łamanie prawa do czasu przekazania podejrzanej osoby do przyjazdu policji.

9. Na terenie klubu obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów. Miejscem wyznaczonym do tego celu jest teren zewnętrzny  (ustawione popielnice)

10. DJ nie realizuje zamówień muzycznych. DJ nie składa życzeń, nie pozdrawia itp. Ochrona klubu ma prawo zwrócić uwagę gościom, którzy będą mieli tego typu wymagania wobec DJ.

11. W Czerwonym Fortepianie obowiązuje niestrzeżona szatnia oraz stojące wieszaki na ubrania wierzchnie. Szatnia jest płatna i strzeżona wyłącznie w czasie koncertów i dużych imprez (wówczas wejście do niej jest zabronione osobom spoza obsługi). Opłata nie dotyczy osób korzystających z lokalu w dzień powszedni, w czasie zwyczajowych imprez tanecznych, imprez zamkniętych itp.

12. Bardzo prosimy Gości o nietarasowanie przejścia, które służy wyłącznie barmanom i ochronie (w czasie gdy pilnuje szatni) i które jest usytuowane tuż obok przejścia o szatni. Prosimy serdecznie o dokonywanie zamówień z drugiej strony baru.

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.